Informace - přes 70 000 registrovaných
- přes 1 000 000 inzerátů
Rozšířené hledání >>
hledaní inzerátů
Vložit inzerátVložit inzerát

Jak vybrat správný spacák?

V dnešní době nalezneme na trhu nepřeberné množství spacích pytlů. Dobrý spací pytel poslouží i několik let, proto se na něm nevyplatí šetřit. Následně se zaměříme na čtyři parametry, které bychom při výběru neměli opomenout. 

1) Druh výplně

V současné době máme dvě možnosti výběru mezi spacáky péřovými a ze syntetických vláken. Péřové spací pytle jsou sbalitelnější a lehčí. Velmi dobře se uplatní ve velkých a suchých mrazech. Peří patří mezi špičkový izolant. Nevýhodou je složitější údržba, absorpce vlhkosti, pomalejší schnutí, složitější výroba, a tím i vyšší cena. 
Syntetická vlákna jsou nenáročná na údržbu, vhodná do vlhkého prostředí. Ideální volba pro alergiky. Syntetická vlákna mají široký rozsah týkající se kvality a funkčnosti, který se projevuje především ve vyšší ceně. Spacáky s méně kvalitními vlákny jsou pro letní podmínky úplně dostačující. Vysoce kvalitními vlákny se plní třísezonní a zimní spacáky. 
Třetí variantou jsou spacáky kombinované, ve kterých nalezneme kombinaci syntetiky s peří. 

2) Tepelné určení

Evropská norma vymezila tepelné určení spacích pytlů: horní extrém, extrém, limitní teplota, komfortní teplota. 
Horní extrém vyjadřuje teplotu, která pro nás bude nepříjemná až nesnesitelná. Komfortní teplota je horní tepelná hranice, která je ideální pro běžného jedince. Limitní teplota je spodní hranice, kdy při poklesu teploty nastává pocit chladu. Za extrém je považována teplotní mez, při které ve spacáku vydržíme bez zdravotních následků. 

                 

3) Tvar a velikost

Při výběru spacáku bychom měli mít na paměti toto pravidlo: velký spacák špatně ohřeje malé tělo, naopak těsný spacák při stlačené vrstvě příliš nezahřeje. 
Je třeba volit velikost spacáku o 15-20 cm delší, než je výška postavy. Můžeme si vybrat mezi dvěma tvary. První je tzv. tvar dekový, který je v spíše do kempu či na chalupu. Druhou možnou volbou je vak mumiový, který vytvoří ideální velikost prostoru pro zahřátí, snižuje únik tepla a kapuce chrání hlavu před chladem.  

                    

4) Využití 

Základní dělení spacího pytle je podle ročních období. Na spacáky letní, třísezonní a zimní (středoevropské klima). Nelze mezi nimi stanovit ostré hranice, jednotlivé výrobky se překrývají. Zajímavým odvětvím jsou tzv. cyklospacáky, které jsou velmi malé, lehké a slouží především pro letní účely.

   

 

Tisk výběru Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Články
Jak vybrat koloběžku? >> Jak vybrat koloběžku? Pracujete kousek od domova, neradi chodíte pěšky a nechce se Vám na krátkou vzdálenost startovat auto? Máme pro Vás jednoduché řešení. Pořiďte si koloběžku!
Jak vybrat správný spacák? >> Jak vybrat správný spacák? V dnešní době nalezneme na trhu nepřeberné množství spacích pytlů. Dobrý spací pytel poslouží i několik, proto se na něm nevyplatí šetřit. Následně se zaměříme na čtyři parametry, které bychom neměli opomenout.
Elektrocentrály AKCE >> Elektrocentrály AKCE Profi i hobby elektrocentrály, Heron, Woodster, Scheppach. Široký výběr, prodloužená záruka, servis, doprava zdarma, dárky.
Jak vybrat jízdní kolo >> Jak vybrat jízdní kolo Přemýšlíte nad nákupem jízdního kola? Podívejte se na našeho průvodce výběrem jízdního kola.
Jak vybrat rotoped >> Jak vybrat rotoped Rádi byste si pořídili rotoped a nevyznáte se v široké nabídce rotopedů nebo potřebujete rychle a efektivně poradit?
Nejprodávanější skleníky z polykarbonátu >> Nejprodávanější skleníky z polykarbonátu Kvalitní skleníky z polykarbonátu. Různé velikosti, tloušťky polykarbonátu. Dárek v hodnotě 2990 Kč - automatické okno + základna skleníku. Jedinečná akce do vyprodání zásob !!!
TOTAL aku nářadí >> TOTAL aku nářadí Bezkonkurenční nabídka na trhu. Hodnotné dárky a doprava ZDARMA. Limitovaná akce.
Běžecké pásy + Podložka zdarma >> Běžecké pásy + Podložka zdarma Akční nabídka běžeckých pásů. Pouze na PENZO.cz zdarma doprava + podložka pod pásy + cyklobatoh.

Bazar potřeb pro sport, bazar sportovního náčiní, hobby nabízí sportovní potřeby nové, bazarové. Vybírejte levné sportovní potřeby na tenis, fotbal, fitness, golf, plavání, cyklo a další. Inzerce zdarma a bazar sportovních potřeb na Megainzerci.,Jak vybrat správný spacák?


Inzerce zdarma, bazary:
Partneři inzerce zdarma: , Naši další partneři
RSS ,Inzerce a ochrana osobních údajů
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace